Vrata Hormann s otočnými křídly

Při instalaci vrat s otočným křídlem lze optimálně využít celý vnitřek garáže, protože se vrata otvírají směrem ven. U vrat se dvěmi otočnými křídly lze podle potřeby otvírat buď obě křídla, nebo jenom jedno. To odpovídá pohodlnému přístupu do garáže a zároveň snižuje opotřebení vrat.

Rozdělení křídel a pozici pevného a pohyblivého křídla si můžete nastavit sami podle vlastních potřeb. O to, aby otevřená vrata zůstala i při špatném počasí ve stabilní poloze se postará integrovaná podlahová zarážka vrat. Na ochranu před zloději jsou vrata s otočnými křídly vybavena zámkem s profilovou cylindrickou vložkou. Výplň vrat tvořená lamelami o tloušťce 42 mm zajišťuje dobrou tepelnou izolaci vnitřku garáže. Vrata s otočnými křídly se dodávají s různými motivy a ve všech dekorech a barvách Hörmann.

Barvy a povrchy dvoukřídlých vrat Hörmann

Slategrain

Povrch Slaterain se svou reliéfní strukturou břidlice navazuje na aktuální trendy a zajišťuje moderní design vrat. Povrch pro sekční garážová vrata s drážkou M a L je k dispozici v barvách dopravní bílá RAL 9016 a antracitově šedá RAL 7016.

Duragrain

Povrch Duragrain vyniká přesností detailů, přirozeným vzhledem a stálobarevností a nabízíme jej v 24 dekorech. Díky inovativní technice digitálního tisku a konečné úpravě vysoce pevným ochranným lakem mají vrata trvale estetický vzhled a jsou odolná proti poškrábání.

Decograin

Povrchy Decograin s plastovou fólií odolnou proti UV záření dodají vašim sekčním vratům do detailu věrný, výrazný vzhled dřeva, resp. ušlechtilou eleganci v metalické antracitové barvě. Můžete si vybrat některý z pěti přírodních dekorů dřeva nebo elegantní metalický dekor.

Silkgrain

Hedvábně hladký povrch Silkgrain je díky elegantnímu vzhledu vrat první volbou u moderní architektury. O 50 % silnější vnější plech navíc dává lamelám větší stabilitu a ještě klidnější chod. Tento povrch dodáváme v barvě dopravní bílá RAL 9016, v 15 zvýhodněných barvách nebo v odstínu RAL podle výběru.

Woodgrain

U tohoto cenově výhodného, robustního povrchu s působivou imitací řezu pilou lze díky vzorování bez problémů opravit malé škrábance. Tento povrch dodáváme v barvě dopravní bílá RAL 9016, v 15 zvýhodněných barvách nebo v odstínu RAL podle výběru.

Sandgrain

Jemně strukturovaný povrch Sandgrain pro stavebníky, kterým záleží na ceně, je zvláště vhodný pro moderní domy a dodává se v barvě dopravní bílá (RAL 9016) a v 3 zvýhodněných barvách.
.

Výhody dvoukřídlých vrat Hörmann

Upravte si vrata s otočnými křídly podle vlastních potřeb. Křídla vrat dodáváme jak v symetrickém provedení, tak i asymetricky rozdělená. Při symetrickém rozdělení se stejně širokými křídly je vzhled vrat naprosto harmonický. V případě asymetrického rozdělení dodáváme průchozí křídlo o šířce 870 mm, což umožňuje snadný průchod osob do garáže. Šířka pevného křídla vychází z celkové šířky vrat. Můžete si také vybrat umístění průchozího křídla na levé nebo pravé straně. Tři stabilní závěsy křídel (jeden závěs s pojistkou na křídlo) kromě toho zajišťují spolehlivé ovládání vrat.

Rámový profil spolehlivě utěsní oblast kolem prahu pomocí trojstranného dvojitého dorazového těsnění a dvojitého břitového těsnění. Výplň z lamel o tloušťce 42 mm dodáváme v motivech drážka S, drážka M, drážka L, drážka D a drážka T a také ve všech barvách a dekorech. Hladký hliníkový rámový profil dodáváme v barvě lamel nebo u výplní Decograin a Duragrain v odstínu sladěném s dekorem.

Pro spolehlivé uzamknutí vrat je průchozí křídlo standardně vybaveno hliníkovou sadou klik a zámkem s profilovou cylindrickou vložkou. Pevné křídlo vrat je bezpečně zajištěno závorou. Pro spolehlivou fixaci otevřených vrat je pohyblivé i pevné křídlo možné zajistit vratovými zarážkami namontovanými u podlahy. Zvlášť komfortní je zarážka s brzdicí a tlumicí funkcí, která se montuje na horní hranu křídla. Zabraňuje nechtěnému přivření a rozevření křídel a je možné ji zajistit v libovolné pozici.